Więcej widoków

HELIX

W magazynie

1 799,00 zł

* wymagane pola

1 799,00 zł

Krótki opis

Lighter, Stronger, Faster

Szczegóły

Lżejszy, mocniejszy, szybszy

Przedstawiamy Helix, nowy standard wśród obuwia rowerowego. Sprawdzone rozwiązania, anatomicznie dopasowanie, a wszystko jeszcze bardziej udoskonalone dzięki nowo zaprojektowanemu systemowi zamknięcia. Wydajność i wygoda bez kompromisów.

BONT HELIX bontcycling najlepsze buty rowerowe na swiecie carbonowe BOA

Specyfikacja:

 • Model: Helix
 • Materiał: Jednokierunkowe włókno węglowe monocoque z cholewką i wyściółką Durolite
 • Stack height: 3,6 mm
 • Otwory wentylacyjne: Nawiewy powietrza w okolicy czołowej i  podwójne wentylacje w okolicy zew. części stopy
 • Wewnętrzna wkładka: EVA termoformowalna
 • Osłona podeszwy: Wymienny "obcas"
 • Wyściółka: Pianka Memory Foam
 • Mocowanie bloku: Siatka wraz ze skalą do dokładnego ustawienia, nawierzchnia chropowata / konfiguracja 3 otworów
 • Dopasowanie: W pełni termoformowalne
 • Opcje zamykania: System BOA IP1 z linkami kevlarowymi pokrytymi nylonem
 • Waga: 230 gramów
 • Opcje kolorów: Metallic Blue/White, Black/Gold, Black/Black, White/Charcoal, Shiny Red/White(Dowolny/personalizowany - pozostałe aukcję)
 • Opcje szerokości: Standard (Wide, Narrow - tylko na zamówienie)

Tabela rozmiarow rozmiarowka bontcycling bont

Produkcja butow bont z najwyzszej jakosci materialow cholewka z durolite jednokierunkowe wlokno weglowe carbon pianka memory foam

Durolite

Stosunek wytrzymałości do wagi zawsze odgrywał ważną rolę w projektowaniu obuwia Bont cycling. Wszystkie materiały brane pod uwagę i opracowane dla produktów z gamy Bont muszą spełniać surowe normy. Durolite został opracowany i wybrany do produkcji górnej części  buta modelu Zero +  ze względu na niezwykle trwały charakter i lekkość.

Włókno węglowe

Firma BONT pozyskuje carbon wyłącznie od światowego lidera w produkcji włókna węglowego tj. Toray of Japan. Zero + wykonuje się ręcznie, wykorzystując jednokierunkowe włókno węglowe połączone epoksydową żywicą termoprzewodzącą. Włókna są ręcznie układane w matrycy by zmaksymalizować sztywność buta, zgodnie z występującym rozkładem sił/nacisku podczas jazdy. Włókno węglowe jednokierunkowe pochłania mniej żywicy, co pomaga również w zmniejszeniu wagi obuwia.

Wyściółka

Pianka stosowana do wyrobu buta Bont to pianka o wysokiej jakości zamkniętych komórkach, która nie absorbuje wody. Nie musicie się więc martwić, że wchłaniają wodę podczas jazdy.

BONT HELIX bontcycling rewolucyjne rozwiazanie prowadzenia linek naciagu w okol buta najlepsze buty rowerowe na swiecie carbonowe BOA

System zapięcia

Sposób  prowadzenia linek naciągu ,rozkłada siły wokół buta, bez miejscowych punktów nacisku.

Prowadzenie linek naciągu

Prowadzenie linek wokół sztywnej karbonowej konstrukcji buta monocoque, zapewnia szeroki i równomierny rozkład siły wokół buta, bez miejscowych punktów nacisku.

BONT HELIX bontcycling najlepsze buty rowerowe na swiecie carbonowe BOA IP1

Pojedyncza BOA IP1

Pojedyncze pokrętło BOA upraszcza obsługę, umożliwiając szybkie i łatwe dopasowanie.

Jednokierunkowe włókno węglowe

Jednokierunkowe włókno węglowe monocoque  w wykończeniu matowym, aby poprawić estetykę i jeszcze bardziej zmniejszyć wagę buta.

Mocowanie bloku: Siatka wraz ze skalą do dokładnego ustawienia, nawierzchnia chropowata / konfiguracja 3 otworów

BONT HELIX bontcycling najlepsze buty rowerowe wysoce wentylowane z ochraniaczem palcow TPUna swiecie carbonowe BOA

Ochraniacz palców TPU i wymienny obcas

Ochraniacz palców nie tylko chroni przednią część buta przed obtarciami i uderzeniami, ale także mieści otwory wentylacyjne w celu poprawy przepływu powietrza przez but.

Wentylacja

Helix jest wysoce wentylowane poprzez otwory na  części górnej, języka i otwory wentylacyjne w ochraniaczach palców umieszczone bo bokach.

bontcycling bont vaypor s anti strech ksztalt podeszwy anatomiczny konstrukcja monocoque monokok najwysza jakosc

Anti Stretch

Pomiędzy zewnętrzną skórą a wkładką dodajemy materiał, który jest własnością firmy Bont. Zapobiega to rozciąganiu buta podczas długotrwałego użytkowania. Materiał ten ma podobną charakterystykę wytrzymałościową jak Kevlar. Materiał jest przyszyty do zewnętrznej skóry i przyklejony do wkładki, dzięki czemu nie może się ruszyć ani zostać usunięty, staje się integralną częścią buta. Warstwa ta poprawia skuteczność pedałowania,w II fazie tj. podciągania/podnoszenia.

Projekt podeszwy

Podeszwa to replika stopy, wokół której tworzymy obuwie BONT. Producenci butów rowerowych nie robią podeszwy spersonalizowanej dla kolarzy , produkują standardowe podeszwy. Wykonanie idealnego obuwia rowerowego wymaga ogromnej wiedzy z biomechaniki funkcjonalnej i ciągłych badań. W Bont doskonalimy nasze obuwie od 1975 roku i proces ten trwa do dziś. Wkładamy więcej wysiłku w projektowanie podeszwy niż jakakolwiek inna marka i dlatego buty rowerowe Bont nadal są liderem w dostarczaniu najbardziej funkcjonalnego i prawidłowego anatomicznego wsparcia dla rowerzystów niż jakakolwiek inna marka na rynku. Nasze motto w zakresie dopasowania butów rowerowych jest proste: "Robimy buty do jazdy na rowerze, a nie do chodzenia".

bontcycling bont vaypor s anatomiczny ksztalt przedniej czesci stopy podeszwy konstrukcja monocoque wparcie boczne stopy monokok najwysza jakosc

Wsparcie stopy

We wszystkich modelach zapewniono strukturalne środkowo/podłużne podparcie łuku, aby zapobiec pronacji stóp. Nadmierna pronacja jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do nieprawidłowej pozycji kolan podczas fazy pedałowania,  z powodu wewnętrznego obrotu piszczeli i kości udowej. Może to spowodować kontuzję kolan. Ponadto obrót piszczeli / kości udowej może powodować pochylenie miednicy, powodując napięcie pleców w części lędźwiowej.

Anatomiczny kształt przedniej części stopy

Konwencjonalne obuwie rowerowe oferuje standardowe kształtowanie butów. Chociaż jest to wysoce estetyczne, powoduje to nadmierne zwężenie palców u nóg i śródstopia, ściskając nerwy, co często powoduje szereg niepożądanych efektów oraz dyskomfort, a co za tym idzie mniejszą wydajność kolarza. Anatomicznie ukształtowane buty rowerowe Bont, umożliwiają stopie funkcjonowanie w najbardziej efektywnej i anatomicznie prawidłowej pozycji, rozpraszającej siłe pedałowania na największą możliwą powierzchnię.

bontcycling bont vaypor s anatomiczny ksztalt piety podeszwy konstrukcja monocoque wparcie boczne stopy monokok najwysza jakosc

Anatomiczny kształt pięty

Anatomiczny kształt miseczki na piętę zapewnia większą stabilność podczas całej fazy pedałowania. Tę stabilizację osiąga się bez mechanicznego wsparcia lub nadmiernego napinania pasków/naciągów, co zapewnia większy komfort i lepsze krążenie krwi.

Boczne wsparcie stopy

Podparcie bocznych części stopy zapewnia neutralne pozycjonowanie przodostopia i łagodzi typowe problemy związane z nadmierną pronacją i supinacją. Problemy te często prowadzą do nieprawidłowej pozycji kolan podczas fazy pedałowania, powodując urazy i bóle pleców.

Recenzje

Napisz własną recenzję

Piszesz opinię o: HELIX

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Cena
Zgodność z opisem
Jakość

Tagi produktu

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.