Wsparcie

https://bontcycling.pl/grafiki/piekarnik.jpg

Formowanie na gorąco

Buty do jazdy na rowerze BONTCYCLING są obecnie najbardziej formowalnymi termicznie butami na rynku. Rozwój żywicy jest czymś, co robimy od ponad 36 lat. Formułowanie żywicy, która jest super sztywna, a równocześnie staje się podatna na formowanie w niskich temperaturach i ma krótki czas utwardzania jest kluczowe dla naszych unikalnych wymagań, dlatego jesteśmy prawdopodobnie jedynym producentem obuwia rowerowego, który opracowuje żywice we własnym zakresie.
Nasza żywica staje się miękka w temperaturze zaledwie 70 ° C (160 ° F), co jest najniższą wartością w branży. Obuwie BONT jest formowalne, proces ten można przeprowadzić w standardowym piekarniku. Nie musisz formować butów, jeśli pasują do Ciebie od razu po wyjęciu z pudełka. Aby uformować buty, usuń wszelkie możliwe do usunięcia elementy, sznurowadła, wkręty wraz blokami i wkładkę. Nie usunięcie wewnętrznej wkładki może spowodować jej deformację przez ciepło. Nagrzej piekarnik do temperatury 70 ° C / 160 ° F. Włóż but do piekarnika na 20 minut. Wyższe temperatury spowodują utratę gwarancji i mogą uszkodzić obuwie. Uwaga: Nie umieszczaj stóp w gorących butach ponieważ możesz sparzyć stopy. Pozwól im nieco ostygnąć i przetestuj temperaturę buta ręką przed umieszczeniem w nim stóp. Napnij i naciągnij regulację butów i pozwól im ostygnąć. Jeśli po tym procesie odczuwasz jakiś dyskomfort , nierówności, możesz użyć okrągłego końca śrubokrętu lub innego narzędzia do wyciśnięcia dowolnej części buta. Formowanie butów można powtarzać tyle razy ile potrzebujesz.

Gwarancja

Obuwie firmy Bont objęte jest gwarancją przez okres 24 miesiące od daty zakupu w przypadku wad materiałowych i wykonania. Gwarancja nie obejmuje normalnego zużycia obuwia. Przedmioty, które nie są objęte gwarancją obejmują:

  1. Jakakolwiek część buta, która brała udział w wypadku,  w skutek czego została porysowana, obita, lub dany element przestał działać.
  2. Wszystko, co samemu uszkodziłeś (tzw. uszkodzenia mechaniczne)
  3. Przegrzanie buta podczas formowania termicznego.

Sytuacje te nie są one objęte naszą gwarancją.

Jeśli masz problem, który Twoim zdaniem jest błędem produkcyjnym, z przyjemnością pomożemy Ci rozwiązać problem tak szybko jak to możliwe.

Jeśli kupiłeś produkt Bont ze sklepu współpracującego/dealera, skontaktuj się z danym sklepem. Skontaktują się z nami w sprawie roszczenia gwarancyjnego, jeśli nie będą w stanie rozwiązać problemu na miejscu.

Jeśli zakupiłeś swój produkt Bont bezpośrednio w Bontcycling.pl, napisz do nas na adres: info@bontcycling.pl załączając podstawowe informację konieczne do rozpoznania problemu.
Po przesłaniu informacji przedstawiciel skontaktuje się z Tobą niezwłocznie.