Więcej widoków

VAYPOR S

SKU: VAYPOR S WHTGOLD

W magazynie

1 749,00 zł

* wymagane pola

1 749,00 zł

Krótki opis

Lighter, Stronger, Faster

Szczegóły

Lżejszy, mocniejszy, szybszy


Vaypor S ponownie definiuje standardy profesjonalnych butów do kolarstwa szosowego. Nasze najnowsze flagowe buty zostały udoskonalone, aby wznieść na wyżyny nasze już wiodące standardy w branży. Niezależnie od tego, czy jesteś zawodowcem, czy traktujesz kolarstwo hobbystycznie, jeśli wymagasz najlepszych rozwiązań, Vaypor S zapewni Ci to czego szukasz! Najbardziej anatomiczna i biomechanicznie poprawnie skonstruowana platforma z najbardziej wydajnym transferem mocy.

Jan Frodeno Caleb Ewan BONT VAYPOR S bontcycling najlepsze buty rowerowe na swiecie carbonowe

Specyfikacja:

 • Model: VAYPOR S
 • Materiał: Jednokierunkowe włókno węglowe monocoque z cholewką i wyściółką Durolite
 • Stack height: 3,6 mm
 • Otwory wentylacyjne: Nawiewy powietrza w okolicy czołowej i  podwójne wentylacje w okolicy zew. części stopy
 • Wewnętrzna wkładka: EVA termoformowalna
 • Osłona podeszwy: Wymienny "obcas"
 • Wyściółka: Pianka Memory Foam
 • Mocowanie bloku: Siatka wraz ze skalą do dokładnego ustawienia, nawierzchnia chropowata / konfiguracja 3 otworów
 • Dopasowanie: W pełni termoformowalne
 • Opcje zamykania: Podwójny system BOA z linkami kevlarowymi pokrytymi nylonem.
 • Waga: 230 gramów
 • Opcje szerokości: Standard (Wide, Narrow - tylko na zamówienie)

Tabela rozmiarow rozmiarowka bontcycling bont

Produkcja butow bont z najwyzszej jakosci materialow cholewka z durolite jednokierunkowe wlokno weglowe carbon pianka memory foam

Durolite

Stosunek wytrzymałości do wagi zawsze odgrywał ważną rolę w projektowaniu obuwia Bont cycling. Wszystkie materiały brane pod uwagę i opracowane dla produktów z gamy Bont muszą spełniać surowe normy. Durolite został opracowany i wybrany do produkcji górnej części  buta modelu Zero +  ze względu na niezwykle trwały charakter i lekkość.

Włókno węglowe

Firma BONT pozyskuje carbon wyłącznie od światowego lidera w produkcji włókna węglowego tj. Toray of Japan. Zero + wykonuje się ręcznie, wykorzystując jednokierunkowe włókno węglowe połączone epoksydową żywicą termoprzewodzącą. Włókna są ręcznie układane w matrycy by zmaksymalizować sztywność buta, zgodnie z występującym rozkładem sił/nacisku podczas jazdy. Włókno węglowe jednokierunkowe pochłania mniej żywicy, co pomaga również w zmniejszeniu wagi obuwia.

Wyściółka

Pianka stosowana do wyrobu buta Bont to pianka o wysokiej jakości zamkniętych komórkach, która nie absorbuje wody. Nie musicie się więc martwić, że wchłaniają wodę podczas jazdy.

bontcycling bont vaypor S podwojne boa ip1 jednokierunkowe wlokno weglowe carbon najwysza jakosc

System zapięcia

Jedną z kluczowych cech Vaypor S jest nowa górna konstrukcja i zintegrowany podwójny system zapięcia BOA. Projektując Vaypor S, konieczne było, aby but zaspokoił najbardziej wymagające potrzeby profesjonalnych zawodników, a w szczególności sprinterów. Sprinterzy wymagają nie tylko niezwykle wygodnego buta z bezstratnym transferem mocy, ale także zaawansowanego systemu zapięcia, który pozwoli zablokować piętę w miseczce buta bez żadnego ruchu.

Vaypor S osiąga to do perfekcji dzięki dwukierunkowej płynnej regulacji tarczy IP1 BOA i nowej konstrukcji cholewki, która owija i ciągnie stopę do tyłu bez nadmiernego nacisku.

Jednokierunkowe włókno węglowe

Jednokierunkowe włókno węglowe monocoque  w wykończeniu matowym, aby poprawić estetykę i jeszcze bardziej zmniejszyć wagę buta.

Naniesiona siatka wymiarowa dla dokładniejszego ułożenia bloków. Miejsce mocowania bloków posiada specjalną strukturę, która zapobiega ich przemieszczaniu się.

bontcycling bont vaypor wymienny obcas ochraniacze na palce tpu wentylacja najwysza jakosc

Ochraniacz palców TPU i wymienny obcas

Ochraniacz palców nie tylko chroni przednią część buta przed obtarciami i uderzeniami, ale także mieści otwory wentylacyjne w celu poprawy przepływu powietrza przez but.

Wentylacja

Wentylacja Vaypor S jest zmaksymalizowana dzięki otworom wentylacyjnym na języku, w górnej części przedniej części stopy, otwory wentylacyjne w ochraniaczach palców umieszczone bo bokach oraz wywietrzniki na wewnętrznej części śródstopia. System wentylacyjny Vaypor S został zaprojektowany w celu zapewnienia równomiernego przepływu powietrza wokół stopy.

bontcycling bont vaypor s anti strech ksztalt podeszwy anatomiczny konstrukcja monocoque monokok najwysza jakosc

Anti Stretch

Pomiędzy zewnętrzną skórą a wkładką dodajemy materiał, który jest własnością firmy Bont. Zapobiega to rozciąganiu buta podczas długotrwałego użytkowania. Materiał ten ma podobną charakterystykę wytrzymałościową jak Kevlar. Materiał jest przyszyty do zewnętrznej skóry i przyklejony do wkładki, dzięki czemu nie może się ruszyć ani zostać usunięty, staje się integralną częścią buta. Warstwa ta poprawia skuteczność pedałowania,w II fazie tj. podciągania/podnoszenia.

Projekt podeszwy

Podeszwa to replika stopy, wokół której tworzymy obuwie BONT. Producenci butów rowerowych nie robią podeszwy spersonalizowanej dla kolarzy , produkują standardowe podeszwy. Wykonanie idealnego obuwia rowerowego wymaga ogromnej wiedzy z biomechaniki funkcjonalnej i ciągłych badań. W Bont doskonalimy nasze obuwie od 1975 roku i proces ten trwa do dziś. Wkładamy więcej wysiłku w projektowanie podeszwy niż jakakolwiek inna marka i dlatego buty rowerowe Bont nadal są liderem w dostarczaniu najbardziej funkcjonalnego i prawidłowego anatomicznego wsparcia dla rowerzystów niż jakakolwiek inna marka na rynku. Nasze motto w zakresie dopasowania butów rowerowych jest proste: "Robimy buty do jazdy na rowerze, a nie do chodzenia".

bontcycling bont vaypor s anatomiczny ksztalt przedniej czesci stopy podeszwy konstrukcja monocoque wparcie boczne stopy monokok najwysza jakosc

Wsparcie stopy

We wszystkich modelach zapewniono strukturalne środkowo/podłużne podparcie łuku, aby zapobiec pronacji stóp. Nadmierna pronacja jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do nieprawidłowej pozycji kolan podczas fazy pedałowania,  z powodu wewnętrznego obrotu piszczeli i kości udowej. Może to spowodować kontuzję kolan. Ponadto obrót piszczeli / kości udowej może powodować pochylenie miednicy, powodując napięcie pleców w części lędźwiowej.

Anatomiczny kształt przedniej części stopy

Konwencjonalne obuwie rowerowe oferuje standardowe kształtowanie butów. Chociaż jest to wysoce estetyczne, powoduje to nadmierne zwężenie palców u nóg i śródstopia, ściskając nerwy, co często powoduje szereg niepożądanych efektów oraz dyskomfort, a co za tym idzie mniejszą wydajność kolarza. Anatomicznie ukształtowane buty rowerowe Bont, umożliwiają stopie funkcjonowanie w najbardziej efektywnej i anatomicznie prawidłowej pozycji, rozpraszającej siłe pedałowania na największą możliwą powierzchnię.

bontcycling bont vaypor s anatomiczny ksztalt piety podeszwy konstrukcja monocoque wparcie boczne stopy monokok najwysza jakosc

Anatomiczny kształt pięty

Anatomiczny kształt miseczki na piętę zapewnia większą stabilność podczas całej fazy pedałowania. Tę stabilizację osiąga się bez mechanicznego wsparcia lub nadmiernego napinania pasków/naciągów, co zapewnia większy komfort i lepsze krążenie krwi.

Boczne wsparcie stopy

Podparcie bocznych części stopy zapewnia neutralne pozycjonowanie przodostopia i łagodzi typowe problemy związane z nadmierną pronacją i supinacją. Problemy te często prowadzą do nieprawidłowej pozycji kolan podczas fazy pedałowania, powodując urazy i bóle pleców.

Recenzje

Napisz własną recenzję

Piszesz opinię o: VAYPOR S

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Cena
Zgodność z opisem
Jakość

Tagi produktu

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.